PRZEDŁUŻAMY REKRUTACJĘ! Szkolenie Zarządzanie strategiczne uczelnią ze szczególnym uwzględnieniem efektywnego zarządzania finansami

w ramach projektu „Perspektywy Współpraca Synergia Zarządzanie w Tarnowie”; zadanie nr 17. Podniesienie kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej uczelni

Zapraszamy pracowników PWSZ w Tarnowie do udziału w  nieodpłatnym szkoleniu on-line z zakresu efektywnego zarządzania finansami uczelni (w tym finansami ze źródeł zewnętrznych) realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Szkolenie będzie obejmowało m.in. takie zagadnienia jak:

• – Aktualny stan prawny zarządzania całokształtem finansów uczelni –zmiany wprowadzone ustawą 2.0
  • – Plan rzeczowo-finansowy uczelni – omówienie części i elementów planu rzeczowo-finansowego.
  • – Zarządzanie przepływami finansowymi w uczelniach publicznych.
  • – Zarządzanie finansami przy zastosowaniu narzędzi wspomagających:
    • *kontroling i budżetowanie,
    • *analizy finansowe – analiza wskaźnikowa: płynności finansowej, zadłużenia, rentowności,
    • *zintegrowany system informatyczny.
  • – Planowanie cash-flow.
  • – Kontrola zarządcza na uczelniach wyższych.
  • – Wskaźniki monitorujące zarządzanie finansami.
  • – Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • – Rekomendacje dla uczelni wyższych w zakresie zarządzania finansami.
  • – Podsumowanie szkolenia i konsultacje.

Szkolenie obejmuje 16 godzin.

HARMONOGRAM SZKOLENIA

• 17.02.2022r. (czwartek) – godz. 8.30-14.30
  • 18.02.2022r. (piątek) – godz. 8.30-14.30

Rekrutacja trwa do 15/02/2022 do godz. 12.00; szczegóły znajdują się w Regulaminie rekrutacji.

Przewidywana liczba osób objętych wsparciem to 15.

Zgłoszenia można dokonać poprzez uzupełnienie Formularza zgłoszeniowego, a następnie przesłanie skanu zgłoszenia na skrzynkę mailową: perspektywy@pwsztar.edu.pl lub osobiście w Biurze Karier, Projektów i Współpracy PWSZ w Tarnowie (budynek C, pok. 300 e).

Dokumenty niezbędne do rekrutacji:

Dokumenty uzupełniane po zrekrutowaniu do grupy docelowej: